11 medali NKS Karate Kyokushin! Startowało 288 karateków!

11 medali NKS Karate Kyokushin! Startowało 288 karateków!

Zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin pod opieką shihana Andrzeja Krawontki wzięli udział w Mistrzostwach Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin, które odbywały się w Krośnie.

Rywalizowano w konkurencjach: kumite kyokushin (walka sportowa), kumite WKF (konkurencja olimpijska) oraz w kata (prezentacja technik walki).

Ogółem wystartowało 288 zawodników i zawodniczek reprezentujących barwy 34 klubów z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

NKS Karate Kyokushin posłał do boju 10 wojowników, którzy zdobyli w sumie aż 11 medali w tym 4 złote!

Ze świetnej strony pokazali się Szymon Ogórek, który wywalczył 2 złote medale w kumite kyokushin juniorów młodszych oraz w kumite WKF. Te wygrane dały mu przepustkę do grona najlepszych techników turnieju. W kumite kyokushin Szymon wygrał 5 walk.

W kategorii kumite juniorów triumfował Klemens Ogórek, zaś w kumite WKF Nikodem Święs. Obywaj zawodnicy NKS walczyli ze sobą w dwóch finałach.

Klaudia Kowalska sięgnęła po brązowy krążek zarówno w kumite kyokushin młodziczek oraz w kumite WKF. Karolina Sekuła w kumite kyokushin juniorek młodszych a także w kumite WKF. Dominika Dąbrowska była trzecia w konkurencji kumite juniorek młodszych WKF.

W lecie zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin wyjadą na zgrupowanie szkoleniowe karate do Wapiennego koło Gorlic. Będą tam przygotowywać się do kwalifikacji do kadry narodowej Polski na 32. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin KWF, które 21 i 22 września br. zostaną rozegrane w Rosji.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. NKS Karate Kyokushin

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.