1000 młodych jodeł pod Przehybą. Nasiona poświęcił papież

1000 młodych jodeł pod Przehybą. Nasiona poświęcił papież

Przehyba jodły

Pod Przehybą pojawiło się niemal tysiąc młodych drzewek. Jodły sadzili wczoraj (5 maja) samorządowcy, parlamentarzyści i wiele innych osób w ramach ogólnopolskiej kampanii pod hasłem ,,Łączą nas drzewa”.

Od lat w Beskidach trwają starania o przebudowę świerkowego drzewostanu, do czego mają się przyczynić między innymi zasadzone wczoraj jodły. Drzewka wyrosły z nasion, które zostały poświęcone przez papieża Franciszka w lipcu 2016 podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Za łopaty pod Przehybą chwycili wczoraj między innymi sekretarz Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł, senatorowie Wiktor Durlak i Jan Hamerski, posłanka Anna Paluch i poseł Jan Duda, czy starosta Marek Kwiatkowski. W wydarzeniu wzięli też udział przedstawiciele służb mundurowych, uczniowie, harcerze, panie z kół gospodyń wiejskich oraz reprezentanci świata nauki.

O akcji przypominać będzie odsłonięty wczoraj kamień z pamiątkową tabliczką.

– Wydarzenie miało nie tylko ekologiczny, ale także patriotyczny charakter. Akcję sadzenia drzew poprzedziło bowiem złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych u podnóża Przehyby – informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

fot. Justyna Tokarczyk – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Czytaj też: Sowy w nocy przyłapane. Wyprawa zakończona sukcesem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.