Zwycięstwo Sandecji na rozpoczęcie rundy rewanżowej

I liga, 18 kolejka. Sandecja rozpoczęła rundę rewanżową. W pojedynku dwóch drużyn z górnej części tabeli podopieczni Tomasza Kafarskiego pokonali Chojniczankę.

SANDECJA NOWY SĄCZ – CHOJNICZANKA CHOJNICE 2:0 (1:0)

1:0 Małkowski 39 (karny), 2:0 Klichowicz 52.

Żółte kartki: Baran, Piter-Bućko – Podgórski, Zawistowski.

SANDECJA: Kozioł – Basta, Piter-Bućko, Szufryn, Chmiel – Małkowski (89 Flaszka), Baran, Kasprzak, Maślanka (83 Kalahur) – Klichowicz (87 Dudzic), Gabrych.

CHOJNICZANKA: Janukiewicz – Kobryń, Michalski, Sylwestrzak, Pietruszka (75 Mikołajczak) – Piotrowski (79 Drozdowicz), Wołąkiewicz, Trochim. Podgórski (57 Gardzielewicz), Danielewicz – Zawistowski.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Goście stworzyli niezłe sytuacje na objęcie prowadzenia, ale w decydującym momencie brakowało im skuteczności. W ostatnim kwadranie Sandecja mocno przycisnęła. Po strzale Chmiela piłka odbiła się od słupka. Po chwili bramkarz gości z trudem obronił strzał Maślanki. W 39 minucie wreszcue gospodarze wyszli na prowadzenie, gdy kolejny raz w tym sezonie pewnym egzekutorem jedenastki (podyktowna za zagranie piłki ręką przez obrońcę gości) okazał się Maciej Małkowski.

Po zmianie stron Sandecja szybko podwyższyła swoje prowadzenie. Z dokładnego dośrodkowania w wykonaniu Mariusza Gabrycha skorzystał Mateusz Klichowicz i precyzyjnym uderzeniem pokonał Radosława Janukiewicza. Chojniczanka ambitnie dążyła do odrobienia strat, najlepszą okazję dla gości zmarnował Zawistowski i Pietruszka. Dla Sandecji bliski zdobycia kolejnego gola był Kasprzak.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.