Zwycięsko przeszli Wartę. Sandecja w pozostaje w czołówce rozgrywek.

I liga, 9 kolejka: Sandecja odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem na wyjeździe – z Wartą Poznań. Podopieczni Tomasza Kafarskiego punkty zdobyli już w siódmym kolejnym meczu i utrzymują miejsce w ścisłej czołówce tabeli.

Mecz odbył się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie spotkania w roli gospodarza rozgrywa Warta Poznań. Beniaminek rozgrywek w minioną środę odrabiał zaległości remisują 2-2 z Bytovią Bytów. Większość spotkań 9 kolejki została przełożona na inny termin, ze względu na powołania do reprezentacji młodzieżowych.

Na trybunach stadionu w Grodzisku Wielkopolskim pojawiła się zaledwie garstka kibiców. Początek spotkania przypominał wewnętrzną gierkę treningową. Gospodarze nie mieli pomysłu na rozmontowanie solidnie spisującej się defensywy gości. Sądeczanie spokojnie i konsekwentnie czekali na swoją szansę.

W 21 minucie szybka akcja podopiecznych Tomasza Kafarskiego przyniosła im prowadzenie. Gola zdobył Maciej Małkowski, który od początku sezonu prezentuje wysoką formę. Po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. W pierwszej połowie Warta nie potrafiła wypracować sobie klarownej sytuacji strzeleckiej i goście zasłużenie prowadzili.

Po niemrawej pierwszej części spotkania prawdziwe emocje czekały po zmianie stron. Warta szybko doprowadziła do wyrównania i wydawało się, że gospodarze złapali wiatr w żagle. Jednak radość beniaminka z remisu trwała krótko. Dziesięć minut później po strzale Chmiela sądecki zespół ponownie był na prowadzeniu. Warta dążyła do wyrównania, ale w końcówce sądeczanie przypieczętowali swoje zwycięstwo.

WARTA POZNAŃ – SANDECJA NOWY SĄCZ 1:3 (0:1).

0:1 Małkowski 21, 1:1 Grobelny 54, 1:2 Chmiel 65, 1:3 Kalahur 82.

Żółte kartki: Fadecki, Kieliba, Grobelny – Gabrych.

Warta: Lis – Fadecki (57 Biegański), Grobelny, Kalupa (46 Sanocki), Marciniak – Kiełb, Onsorge, Zulciak (69 Janicki), Szymusik, Kieliba – Spławski.

Sandecja: Kozioł – Basta, Flis, Piter-Bućko, Chmiel – Małkowski, Baran, Kalahur, Kasprzak, – Gabrych, Klichowicz.