Zwycięska dogrywka Sandecji. Awans do 1/16 finału [fotorelacja]

Zwycięska dogrywka Sandecji. Awans do 1/16 finału [fotorelacja]

Sandecja vs Górnik Polkowice

PUCHAR POLSKI. Pierwszoligowa Sandecja pokonała na wyjeździe drugoligowy Górnik Polkowice i awansowała do 1/16 finału. Zwycięzca wyłoniony został w dogrywce. Przełamał się wreszcie Gruzin Giorgi Merebaszwili.

GÓRNIK POLKOWICE – SANDECJA NOWY SĄCZ 1:3 (0:1,1:1)

0:1 Wróbel 30, 1:1 Hafez 84, 1:2 Merebaszwili 105, 1:3 Merebaszwili 114.

GÓRNIK: Wojtas – Makuch (79 Gajda), Burka, Ratajczak, Fryzowicz – Bojdys, Baranowski (55 Hafez), Karmelita (69 Sławek), Kolbon (69 Wacławczyk) – Pisarek, Idzik (55 Kiebzak).

SANDECJA: Tokarz – Nekic (62 Nawotka), Iskra, Gach (62 Piter-Bucko), Słaby – Boczek, Kasprzak, Chmiel (76 Surzyn), Lusiusz (61 Gabrych) – Merebaszwili, Wróbel (61 Fall).

Żółte kartki: Rafał Karmelita, Michał Bojdys, Abdallah Hafez, Mateusz Gajda, Szymon Kiebzak – Ivan Nekić, Kamil Słaby, Bartłomiej Kasprzak.

Sandecja nie osiągnęła jeszcze zwycięstwa w lidze, ale w Pucharze Polski nadal jest w grze. Zwycięstwo w Polkowicach może okazać się przełomowe dla podopiecznych Dariusza Dudka. W pojedynku z drugoligowcem wreszcie bohaterem spotkania został Giorgi Merebaszwili. Gruzin przed sezonem uważany był za jednego z liderów zespołu. Jak do tej pory prezentował się poniżej oczekiwań, ale w Polkowicach okazał się kluczowym zawodnikiem.

Sandecja od początku przeważała, a na prowadzenie wyszła w 30 minucie, gdy Wróbel skutecznie dobił strzał Chmiela. W drugiej połowie Sandecja grała rozważnie, posiadała przewagę, ale z upływem czasu coraz bardziej skupiała się na obronie korzystnego rezultatu. W końcówce spotkania rezerwowy Hafez strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. W dogrywce błysnął Merebaszwili. Wyjątkowy był zwłaszcza drugi gol Gruzina, który z połowy boiska przelobował bramkarza rywali.

Zdjęcia: Adrian Maraś; dts24.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.