Zwracają turystom pieniądze

Zwracają turystom pieniądze

Krynicka Organizacja Turystyczna wprowadza w tym sezonie zimowym nową akcję. Dzięki niej turyści odwiedzający Krynicę-Zdrój będą zdobywać… pieniądze.


Zasady są proste. Trzeba zainstalować bezpłatną aplikację Wee i poruszać się według punktów zaznaczonych na mapie.

– Mapka w aplikacji Wee pokazuje najbliższe punkty oferujące rabaty w procentach. Po skorzystaniu z usługi hotelu, atrakcji turystycznej, gastronomi itp., klient płaci całą kwotę. Następnie w swojej aplikacji Wee wybiera przycisk KOD i ten QR kod okazuje sprzedawcy. Sprzedawca po wprowadzeniu pełnej kwoty operacji sczytuje QR kod. Odpowiedni procent rabatu po kilku sekundach pojawi się w zakładce CASHBACK. Po zebraniu pewnej kwoty rabatów, można je wykorzystać opłacając rachunek w innym punkcie handlowym, sklepie internetowym
będącym w systemie Wee lub wypłacić zebrane oszczędności na swoje konto bankowe – wyjaśnia Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej.

KOT jest pierwszą w Polsce organizacją, która dostała zielone światło od firmy Wee ze Szwajcarii na wprowadzenie tego innowacyjnego programu. Zaletą systemu na pewno jest to, że nie zamyka się on w danym regionie, lecz działa obecnie w całej Europie. Kolejnym plusem jest faktyczne zbieranie pieniędzy a nie żadnych punktów.

W pierwszym etapie liczymy, że turyści potraktują to jako zabawę, a kiedy na ich kontach Wee zaczną pojawiać się pieniądze, będą odczuwać materialną korzyść z uczestnictwa w tym systemie – dodaje Daniel Lisak. Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia z partnerami zainteresowanymi programem.

Reklama