Grybów: Iza, Julita i Paulina – najlepsze w Małopolsce

Grybów: Iza, Julita i Paulina – najlepsze w Małopolsce

Izabela Grzesiak, Julita Forczek i Paulina Migacz, uczennice Zespołu Szkół Zawodowych  im. Stanisława Staszica w Grybowie będą reprezentować Małopolskę na centralnym etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Grybowskie uczennice pokonały przedstawicieli 19 najlepszych szkół w województwie i będą teraz walczyć o indeks wyższej uczelni.

Od roku szkolnego 2014/2015 nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym dla szkół ponadgimnazjalnych  „Lekcje z ZUS” – mówi Lesław Tarasek, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. – Celem projektu jest kształtowanie świadomości młodzieży o ubezpieczeniach społecznych a także przekazanie praktycznej wiedzy przyszłym przedsiębiorcom. Zwieńczeniem udziału w „Lekcjach z ZUS” w tym roku było uczestnictwo w olimpiadzie.

Grybowska szkoła przez trzy kolejne lata zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie olimpiady, co jest równoznaczne z reprezentowaniem Małopolski na etapie centralnym w Warszawie. W pierwszej edycji konkursu w roku 2015 zajęła 3 miejsce w kraju, w roku 2016 została laureatem. Kolejny finał, odbędzie się 26 kwietnia 2017 roku w centrali  ZUS w Warszawie.

Potężny wkład w sukces grybowskich uczniów ma Justyna Serafin, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych, przygotowująca młodzież do olimpiady.

fot. Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie

Share on twitter
Share on facebook