Zostawili otwarte okno i garaż. Stracili mienie warte 12 tysięcy

Zostawili otwarte okno i garaż. Stracili mienie warte 12 tysięcy

Jeśli zostawiasz uchylone okno, czy drzwi, to wiedz, że zachęcasz złodziei do kradzieży. Właściciele dwóch podsądeckich domów przekonali się o tym i stracili mienie warte łącznie 12 tysięcy złotych. 

– W pierwszym przypadku złodziej wszedł do mieszkania przez otwarte okno, wynosząc z niego cenną biżuterię i elektronarzędzia, natomiast w drugim wszedł do garażu przez niezamknięte na noc drzwi, skąd również zabrał elektronarzędzia oraz skuter. Te zdarzenia pokazują, jak łatwo możemy stracić wartościowe przedmioty lub oszczędności, na które ciężko pracowaliśmy, dlatego warto tak zabezpieczyć dom czy mieszkanie, by ograniczyć do minimum zagrożenie włamania i kradzieży – tłumaczy asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Policja apeluje o rozwagę. Przypomina, że należy zawsze zamykać dom, okna balkonowe, czy piwniczne i w żadnym wypadku nie zostawiać kluczy pod wycieraczką, na parapecie oraz w innych łatwo dostępnych miejscach. Ci, którzy mieszkają na parterze powinni dodatkowo pomyśleć o okratowaniu okien. Ważne jest również, aby reagować na niecodzienne odgłosy i hałasy dobiegające z mieszkania sąsiadów..

– Nie warto chwalić się osobom postronnym o swojej zamożności publikując na portalach społecznościowych zdjęcia, na których widoczne jest wyposażenie naszego mieszkania – przestrzega asp. dr Grzebyk-Dulak z sądeckiej komendy.

Fot. KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook