Zobacz, jak sądeccy uczniowie spędzili dzień wagarowicza [ZDJĘCIA, FILM]

Zamiast tradycyjnej laby, uciekania z lekcji i włóczenia się po mieście z okazji pierwszego dnia wiosny sądecka młodzież dostała ciekawszą alternatywę. Miejski Ośrodek Ruchu Drogowego zorganizował dzień otwarty, aby dać przyszłym egzaminowanym - czyli w dużej mierze właśnie uczniom szkół - okazję do oswojenia się z placówką. 

Renault2

Na tę okazję przygotowano projekcje filmów dotyczących ruchu drogowego, testy sprawności psychomotorycznej na profesjonalnych urządzeniach, którymi bada się kierowców, pokaz wozów bojowych straży pożarnej i policji oraz samochodów egzaminacyjnych. Były też próbne egzaminy na prawo jazdy.

- Chcemy, żeby ośrodek był kojarzony nie tylko z faktem, że ktoś nie zda tutaj egzaminu, ale przede wszystkim z tym, że wychodzimy do mieszkańców miasta z różnymi ofertami i propozycjami. Rozpoczęliśmy już prace, które usprawnią działanie ośrodka nie tylko merytorycznie, ale również wizerunkowo i estetycznie. Ma być widać gospodarzy, którzy dbają o teren tak, aby wszyscy mieli poczucie, że jest tutaj miła i przyjazna atmosfera - mówił Marek Pławiak, dyrektor MORD.

Uczniowie mieli okazję wsiąść do samochodów egzaminacyjnych, porozmawiać z egzaminatorami, a na placu przy ośrodku zobaczyć z bliska wozy bojowe straży pożarnej, radiowozy oraz motocykle policyjne.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.