Noga z gazu! Dziś ,,Kaskadowy pomiar prędkości"

Policjanci prowadzą dziś w całej Polsce działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariuszy można spotkać w różnych miejscach na tej samej drodze w tym samym czasie. Patrole najczęściej ustawione są kolejno po sobie na krótkim odcinku.

Renault2

Jak informuje Policja - Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

Działania mają przypomnieć kierowcom, jak ważna jest jazda z bezpieczną prędkością, przy której w pełni panujemy nad pojazdem. Często sytuacja na drodze zmusza nas do natychmiastowej reakcji, co przy nadmiernej prędkości może skończyć się tragicznie. Ważne by prędkość dostosować nie tylko do obowiązujących limitów prędkości, ale także do natężenia ruchu, stanu nawierzchni, własnych umiejętności i oczywiście warunków pogodowych.

Choć dzisiejsze działania mają przede wszystkim charakter prewencyjny, to kierowcy nie stosujący się do ograniczeń, będą musieli liczyć się z konsekwencjami.

fot. KWP w Krakowie

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.