Znów przedłużono obowiązywanie stopni alarmowych CRP

Znów przedłużono obowiązywanie stopni alarmowych CRP

Alert bezpieczeństwa

Do końca kwietnia w całym kraju obowiązuje trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP oraz drugi stopień – BRAVO-CRP. Dotyczą one zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Jak informują przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, których skutkiem jest przedłużenie obowiązywania trzeciego i drugiego stopnia alarmowego CRP do 30 kwietnia do godziny 23:59. Tym razem dotyczy to całego kraju. Co ciekawe, stopień BRAVO do 15 kwietnia obowiązywał jedynie w województwie podkarpackim i lubelskim.

Czym właściwie jest stopień alarmowy RCP? Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, taki stopień „ jest wprowadzany w przypadku zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym dotyczącego systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia”.

O wprowadzaniu, zmienianiu i odwoływaniu stopnia alarmowego CRP najczęściej decyduje Prezes Rady Ministrów, po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw wewnętrznych i Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Poniżej znajdują się grafiki informujące o różnicach między poszczególnymi stopniami.

grafiki: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
fot. ilustr. pixabay.com


Czytaj też:

Kierowca uciekł, bo wiedział co ma na sumieniu?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.