Zmiany w zarządzie województwa. Pagacz za śp. Leśniaka, drugim wicewojewodą – Małodziński

Zmiany w zarządzie województwa. Pagacz za śp. Leśniaka, drugim wicewojewodą – Małodziński

wicewojewoda Ryszard Pagacz,, Mateusz Małodziński

Pierwszym wicewojewodą małopolski został dotychczasowy drugi wicewojewoda Ryszard Pagacz. Na tym stanowisku zastąpił zmarłego w maju Józefa Leśniaka. Od wczoraj obowiązki drugiego wicewojewody pełni Mateusz Małodziński.

Pochodzący z Limanowej polityk, samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji, a od trzech lat –  wicewojewoda małopolski zmarł 4 maja po ciężkiej chorobie nowotworowej. Miał 54 lata. Od tego czasu stanowisko pierwszego wicewojewody było wakujące. Wczoraj premier Mateusz Morawiecki, na wniosek wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, powołał na stanowisko po Józefie Leśniaku Ryszarda Pagacza, a na drugiego wicewojewodę – Mateusza Małodzińskiego.

Jak zaznacza wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, skala zadań, które na co dzień realizuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, jest bardzo szeroka. Stale pojawiają się nowe wyzwania, choćby związane z pomocą uchodźcom wojennym z Ukrainy, ale też kolejnymi rozwiązaniami systemowymi i programami rządowymi, których wdrożenie urząd koordynuje.

,,Z pewnością niejedno wyzwanie pojawi się jeszcze w związku z walką z COVID-19. Dlatego wzmocnienie małopolskiej reprezentacji rządu w terenie jest niezwykle ważne. Serdecznie gratuluję panu Ryszardowi Pagaczowi objęcia funkcji pierwszego wicewojewody, a panu Mateuszowi Małodzińskiemu dołączenia do naszego zespołu w roli drugiego  wicewojewody. Jak zawsze powtarzam – razem jesteśmy silniejsi. Nominacja Pana Premiera Morawieckiego to dowód zaufania i szczególne wyróżnienie, zaś służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej jest dla nas wszystkich najwyższym zaszczytem – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Kim jest nowy wicewojewoda?

Drugi wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński urodził się 17 maja 1983 roku w Tarnobrzegu. Obecnie mieszka w Krakowie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu. Studiował na kierunku turystyka i rekreacja, a później na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Instytucie Przedsiębiorczości, na kierunku zarządzenie w turystyce i sporcie. Uczęszczał również do Kingsborought Community College w Nowym Jorku, gdzie poszerzał znajomość języka angielskiego. Prowadził własną działalność gospodarczą.

Od 2015 do 2019 pracował w Kancelarii Sejmu RP jako doradca Wicemarszałka Sejmu. Następnie – w latach 2019-2022 – był akredytowanym asystentem w Parlamencie Europejskim. W ostatnim okresie ponownie związany z Kancelarią Sejmu RP, gdzie pełnił stanowisko doradcy Wicemarszałka Sejmu. Wśród swoich zainteresowań wymienia m.in. taniec oraz sport, w tym sporty walki.

– Powierzenie mi przez pana Premiera Mateusza Morawieckiego funkcji wicewojewody małopolskiego jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Możliwość służby mieszkańcom Małopolski w roli reprezentanta rządu w terenie stanowi dla mnie szczególne zobowiązanie. Deklaruję, że dołożę wszelkich starań, aby programy rządowe były jak najszerzej wykorzystywane w Małopolsce z pożytkiem dla mieszkańców, a zadania Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie były sprawnie i skutecznie realizowane. To dla mnie osobiście niezwykle ważny dzień i początek nowego etapu. Etapu, w którym w centrum mojej uwagi będzie praca dla Małopolski – mówi II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Jak zaznacza, każde doświadczenie osobiste, jak i zawodowe nauczyło go, że najważniejsi są ludzi, dlatego zawsze stawia na pracę zespołową, dobrą komunikację, kreatywność i współpracę.

Źródło: MUW w Krakowie 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.