Zmarł Stefan Wolak, były wójt Gródka nad Dunajcem

W ubiegły wtorek (7 stycznia) zmarł wieloletni wójt Gródka nad Dunajcem. Stefan Wolak przegrał walkę z rakiem, miał 63 lata. Przyjaciele, rodzina, a także samorządowcy pożegnają go jutro (10 stycznia), w Kościele Parafialnym w Rożnowie. 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą o godzinie 14. Po nim ciało zmarłego zostanie odprowadzone na miejscowy cmentarz.

Stefan Wolak od urodzenia mieszkał w Rożnowie. Był absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu turystyki wiejskiej na warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Od 1982 roku pracował w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. W latach 1990-1994 pełnił funkcję wicewójta gminy Gródek nad Dunajcem. Przez dwa lata, od 1998 do 2000 roku był radnym gminy, a od 2002 roku - wójtem. Urząd sprawował do 2008 roku. W ostatnich wyborach samorządowych starał się ponownie o fotel włodarza gminy. Zagłosowało na niego ponad 48% wyborców.

Fot. UG Gródek nad Dunajcem 

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.