Zmarł pochodzący z Łącka ks. Stanisław Celusta

Zmarł pochodzący z Łącka ks. Stanisław Celusta

ksiądz Stanisław Celusta, Andrzej Jedynak, Wiesław Piprek Zmarł 5 stycznia w trakcie pielgrzymki do Medjugorie.

W wieku 67 lat zmarł pochodzący z Łącka ksiądz Stanisław Celusta. Od 2018 roku przebywał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. W roku 1996 w dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale. Pogrzeb odbędzie się 17 listopada w Łącku. 

Ks. Stanisław Celusta urodził się 17 września 1955 roku w Łącku. Maturę zdał w 1976 w Krakowie, po niej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Tam studiował na kierunku filozoficzno – teologicznym. 23 maja 1982 roku w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

Był wikariuszem w: Szerzynach (1982), Mielcu w parafii Ducha Świętego (1984), Czeremnej (1985), Krużlowej (1990) i Nagoszynie (1995). Rok później został proboszczem parafii pw. św. Małgorzaty PM w Żurowej i pełnił tam posługę do 2007 roku. Był także Honorowym Prezesem OSP Żurowa. Sprawował również obowiązki dekanalnego referenta ds. misji w dekanacie Ołpiny.

W latach 2007-2018 mieszkał w parafii Świniarsko w charakterze rezydenta. Od 2018 roku przebywał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Zmarł w wieku 67 lat, z czego 40 lat poświęcił kapłaństwu.

Msza święta w intencji zmarłego odbędzie się w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie we czwartek (17 listopada) o godz. 9.00. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Łącku we czwartek (17 listopada) o godz. 13.00, po której ciało ks. Stanisława Celusty zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Czytaj także: Zmarła Barbara Baziak – dyrektorka SP w Moszczenicy Niżnej. Miała 60 lat

Fot. pixabay.com/
Źródło: Diecezja Tarnowska 
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama