Zmarł młody sądecki kajakarz – Kacper Gondek

Dziś w nocy zmarł 25-letni, sądecki kajakarz, Kacper Gondek. Wielokrotny medalista i reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy i Świata przegrał walkę z chorobą.

„W nocy 26 stycznia 2018 roku, kilkanaście dni po swoich 25 urodzinach odpłynął od nas na wieczne wiosłowanie” – takie słowa przeczytać możemy na stronie internetowej Nowosądeckiego Związku Kajakowego.

Kacper Gondek był zawodnikiem KS START Nowy Sącz i absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Zdobył liczne medale na Mistrzostwach i w Pucharach Polski. Reprezentował kraj na Mistrzostwach Europy i Świata. Do jego największych osiągnięć należało wicemistrzostwo świata juniorów w slalomie kajakowym w konkurencji C1 oraz w konkurencji zespołowej w 2010 roku.

Pół roku temu – 1 lipca, sportowiec wziął ślub.

„Nie zdajecie sobie sprawy jak wspaniałym uczuciem jest, że tak wielu moich przyjaciół jest ze mną i chcą mi pomagać w tak trudnych dla mnie chwilach. Dziękuję każdemu z całego serca za pomoc w ostatnim czasie, który był dla mnie bardzo ciężki. Nie poddaję się i pozytywne myślenie nie opuszcza mnie ani na chwilę. Z taką załogą jak Wy wiem, że nic mnie nie pokona!” –  pisał w grudniu Kacper Gondek na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Ostatnie pożegnanie kajakarza nastąpi 27 stycznia.

fot. Nowosądecki Okręgowy Związek Kajakarski

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.