Zmarł młody sądecki kajakarz – Kacper Gondek

Zmarł młody sądecki kajakarz – Kacper Gondek

Dziś w nocy zmarł 25-letni, sądecki kajakarz, Kacper Gondek. Wielokrotny medalista i reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy i Świata przegrał walkę z chorobą.

„W nocy 26 stycznia 2018 roku, kilkanaście dni po swoich 25 urodzinach odpłynął od nas na wieczne wiosłowanie” – takie słowa przeczytać możemy na stronie internetowej Nowosądeckiego Związku Kajakowego.

Kacper Gondek był zawodnikiem KS START Nowy Sącz i absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Zdobył liczne medale na Mistrzostwach i w Pucharach Polski. Reprezentował kraj na Mistrzostwach Europy i Świata. Do jego największych osiągnięć należało wicemistrzostwo świata juniorów w slalomie kajakowym w konkurencji C1 oraz w konkurencji zespołowej w 2010 roku.

Pół roku temu – 1 lipca, sportowiec wziął ślub.

„Nie zdajecie sobie sprawy jak wspaniałym uczuciem jest, że tak wielu moich przyjaciół jest ze mną i chcą mi pomagać w tak trudnych dla mnie chwilach. Dziękuję każdemu z całego serca za pomoc w ostatnim czasie, który był dla mnie bardzo ciężki. Nie poddaję się i pozytywne myślenie nie opuszcza mnie ani na chwilę. Z taką załogą jak Wy wiem, że nic mnie nie pokona!” –  pisał w grudniu Kacper Gondek na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Ostatnie pożegnanie kajakarza nastąpi 27 stycznia.

fot. Nowosądecki Okręgowy Związek Kajakarski

Share on twitter
Share on facebook