Zmarł ks. Władysław Marmol. Kiedyś pracował na Sądecczyznie

Zmarł ks. Władysław Marmol. Kiedyś pracował na Sądecczyznie

Dziś ostatnie pożegnanie ks. Władysława Marmola. Kapłan był rezydentem w brzeskiej parafii. Wcześniej pracował w Wielkiej Brytanii, ale także na Sądecczyźnie. Zmarł 12 sierpnia w wieku 82 lat.

Ks. Władysław Marmol urodził się 22 marca 1940 roku w Jadownikach Podgórnych. Był synem Stanisława i Zofii (z domu Hronowskiej). W 1958 roku w Brzesku zdał maturę, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ukończył studia filozoficzno-teologiczne i 28 czerwca 1964 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Jerzego Ablewicza.

Swoją pracę duszpasterską rozpoczął 1 sierpnia 1964 roku jako wikariusz w parafii Krużlowa (gmina Grybów). Od 24 czerwca 1967 roku posługiwał w Mogilnie (gmina Korzenna), a od 20 sierpnia 1969 roku do 10 maja 1971 roku w Wietrzychowicach w powiecie tarnowskim. Od 1972 do 2021 roku pracował w Wielkiej Brytanii.

– W 2021 roku zamieszkał w charakterze rezydenta w parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku – informuje ks. Marek Podgórski, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Dziś ostatnie pożegnanie ks. Władysława Marmola. Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie o godzinie 13:00 w kościele parafialnym pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Pół godziny wcześniej rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji zmarłego. Po wszystkim ciało księdza spocznie na cmentarzu w Jadownikach.

fot. ilustr. pixabay, nekrolog: bochniazbliska.pl

Czytaj też: Prąd. Wyłączenia planowane w naszym regionie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama