Zmarł Karol Leszek Gargula, zasłużony emerytowany wychowawca i nauczyciel

Zmarł Karol Leszek Gargula, zasłużony emerytowany wychowawca i nauczyciel

W miniony wtorek, 31 stycznia, w wieku 83 lat, zmarł mgr Karol Leszek Gargula, zasłużony emerytowany wychowawca i nauczyciel Zespołu Szkół Samochodowych.

Karol Leszek Gargula pracował w nowosądeckiej oświacie ponad 40 lat. Pełnił wiele zaszczytnych funkcji: był kierownikiem Internatu „Samochodówki”, Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Sączu, współpracował ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”. Za swoje osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz ogromny wkład w rozwój oświaty otrzymał liczne nagrody m.in.: Medal Komisji Edukacji Narodowej, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski.

Karol Leszek Gargula był człowiekiem wielu talentów i pasji: w młodości służył w wojsku, trenował również piłkę nożną w „Sandecji”, wspaniale pływał i jeździł na nartach. Pracował w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego, następnie ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Zawsze uśmiechnięty, odpowiedzialny, pracowity, chętny do niesienia pomocy, skłonny do żartów, był duszą towarzystwa, wszędzie lubianą i zapraszaną. Każdy dobrze czuł się w jego obecności, ponieważ szanował oraz doceniał innych.

Ze swoją ukochaną żoną Zofią przeżył prawie 60 lat, doczekał się dzieci, wnuków i prawnuków. Jego dorosłe już dzieci zostały nauczycielami i obecnie pracują w tym zawodzie. Swojej rodzinie powtarzał: w życiu trzeba być dobrym człowiekiem. I taki właśnie był na co dzień – jako mąż, ojciec, brat, przyjaciel, kolega.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 4 lutego, w sobotę, w Kościele parafialnym w Wielogłowach. O godzinie 14.00 rozpocznie się różaniec, natomiast o 14.30 msza święta.

Share on twitter
Share on facebook