Złoty medal w Los Angeles. Policjant z Uścia Gorlickiego bezkonkurencyjny

Złoty medal w Los Angeles. Policjant z Uścia Gorlickiego bezkonkurencyjny

Podczas XVII Światowych Igrzysk Służb Mundurowych, odbywających się w Mieście Aniołów, sierżant Szymon Kulka nie miał sobie równych. W biegu przełajowym na 5 tys. metrów, policjant pełniący na co dzień służbę w Uściu Gorlickim, zdobył złoty medal. 

W zawodach, w których bierze udział ok. 10 tys. funkcjonariuszy różnych formacji z ponad 60 krajów świata startuje również Reprezentacja Komendanta Głównego Policji.

9-osobowa, bardzo mocna i utytułowana kadra kierowana przez insp. Tomasza Kubickiego oparta głównie na lekkoatletach fantastycznie rozpoczęła zawody. W pierwszych startach nasi zawodnicy wywalczyli już pięć medali w tym trzy złote.

 

Złote medale wywalczyli:

sierż. Szymon Kulka w biegu przełajowym na 5 000 m,

st. sierż. Anna Ficner w biegu przełajowym na 5 000 m,

st. sierż. Łukasz Oślizło w biegu na 800 m.

Natomiast srebrne medale zdobyli:

st. sierż. Anna Ficner srebro w biegu przełajowym na 5 000 m

oraz drużyna w składzie: kom. Adam Thiel, nadkom. Grzegorz Tomczak i podinsp. Maciej Wojciechowski w biegu przełajowym na 10 000 m.

W trwających do 16 sierpnia zawodach zostało do rozegrania jeszcze wiele konkurencji, w których wystartują nasi sportowcy. Będąc w tak doskonałej dyspozycji uznawani są za faworytów. Trzymamy kciuki i liczymy na kolejne medale dla Polski.

źródło: www.policja.pl

Share on twitter
Share on facebook