Złodzieje paliwa zostawili swój samochód w miejscu kradzieży

Złodzieje paliwa zostawili swój samochód w miejscu kradzieży

złodzieje paliwa

Ukradli paliwo z koparki stojącej na placu budowy. Szybko zostali zatrzymani, bo bardzo ułatwili policjantom pracę. W miejscu kradzieży pozostawili swój samochód…

Do zdarzenia doszło w sobotę, 11 marca, w gminie Kamionka Wielka. Dwóch mężczyzn uszkodziło korek do wlewu paliwa w koparce i ukradło około 15 litrów oleju napędowego. Sprawcy zostali spłoszeni przez osobę postronną i pieszo ruszyli do ucieczki. Około 22:20 informacja o przestępstwie trafiła do sądeckich policjantów.

Na miejscu funkcjonariusze zwrócili uwagę na zaparkowany w pobliżu budowy samochód marki Volkswagen. Wkrótce okazało się, że autem tym przyjechali sprawcy. To znacznie ułatwiło ich zidentyfikowanie. Już po niespełna dwóch godzinach jeden z podejrzanych został zatrzymany. 27-latek z gminy Korzenna trafił do celi w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Dwa dni później jego los podzielił 20-latek z gminy Grybów.

– Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymani mężczyźni usłyszeli od policjantów zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czy grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Nowy Sącz. Pożar mieszkania. Jedna osoba w szpitalu

Share on twitter
Share on facebook