ZŁAP KADR, ZANIM ON ZŁAPIE CIEBIE – konkurs fotograficzny

ZŁAP KADR, ZANIM ON ZŁAPIE CIEBIE – konkurs fotograficzny

Sądeczanie wspominają duże literackie wydarzenie, które miało miejsce na płycie nowosądeckiego Rynku w połowie czerwca. Warto jednak śledzić stronę internetową i media społecznościowe  Sądeckiej Biblioteki Publicznej, ponieważ Sądeckie Dni Literatury to projekt oferujący ciekawe wydarzenia do końca bieżącego roku.

– Dwudniowa impreza literacka na płycie nowosądeckiego Rynku to główne obchody Sądeckich Dni Literatury i choć są już za nami, nie oznacza to, że projekt się zakończył – mówi Dorota Wcześny z działu promocji Sądeckiej Biblioteki Publicznej. – Przed nami równie ciekawe wydarzenia, które rozłożone zostaną w czasie, by przypominać o literaturze i czytelnictwie w ciągu całego roku.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym „Złap kadr zanim on złapie Ciebie!”, oczekując na zdjęcia  inspirowane książką lub serią książek detektywistycznych lub kryminalnych. Tematyka konkursu nawiązuje do tematu przewodniego tegorocznej edycji literackiego święta w Nowym Sączu, którym jest literatura kryminalna. Zdjęcia konkursowe należy zamieścić pod postem ogłaszającym konkurs na bibliotecznym profilu FB. Po szczegóły odsyłamy do strony www.sbp.nowysacz.pl

Już wkrótce pojawią się tam też informacje o grze miejskiej przygotowanej na podstawie znanych powieści kryminalnych oraz lokalnych wątków historycznych, międzypokoleniowej debacie oksfordzkiej, podchodach dla najmłodszych, warsztatach teatralnych i kolejnym spotkaniu autorskim – tym razem z Alkiem Rogozińskim!

 

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z głównych dwudniowych obchodów, które odbyły się 14 i 15 czerwca na płycie Rynku i w sali ratuszowej (spotkania autorskie z: Zofią Staniszewską, Igorem Brejdygantem, Anną Kańtoch i Maxem Czornyjem, panel dyskusyjny „Zbrodnia (nie)idealna”, turniej jednego wiersza oraz koncert piosenek filmowych „Skazani na… sukces”). Sądeckie Dni Literatury dofinansowane zostały ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.