Zjednoczenie sił w Rytrze. Zagrali dla 14-letniego Mateusza Wnęka

Zjednoczenie sił w Rytrze. Zagrali dla 14-letniego Mateusza Wnęka

charytatywnie, poprad barciczanka kobylanka

Pod hasłem „Gramy dla Matiego” odbył się ostatni mecz sezonu 2023/2024, w którym zmierzyły się drużyny Popradu Rytro i Kobylanki. Klub z Rytra zorganizował charytatywną akcję na rzecz 14-letniego zawodnika Mateusza Wnęka, który wcześniej uległ bardzo poważnej kontuzji.

Cały meczowy dzień został podporządkowany jednej osobie. Celem było uzbieranie kwoty, która pozwoli opłacić rehabilitację młodego zawodnika – tak, aby jak najszybciej mógł wrócić do uprawiania sportu. Łącznie sprzedano blisko pół tysiąca biletów. Do pomocy ruszyła także Barciczanka. Klub angażował się w charytatywną akcję już przed meczem Popradu z Kobylanką. Wsparcie napłynęło również z Ogniwa Piwniczna-Zdrój oraz od zawodników Kobylanki. Do akcji przyłączyli się sędziowie z okręgu Nowy Sącz. Ciekawostką jest fakt, że blisko pół tysięczna publiczność, która poprzez zakup biletu-cegiełki wsparła Mateusza Wnęka, została nagrodzona dzięki partnerom dnia meczowego. Łącznie rozlosowano 30 nagród rzeczowych. Ufundowali je:

Nagrody były okazałe, dziękujemy partnerom za przyłączenie się do akcji. Duże uznania dla wszystkich wspierających. Cieszymy się, że dopisała frekwencja. Cały dochód zostanie przeznaczony na opłacenie rehabilitacji dla Mateusza Wnęka – mówi Robert Lichoń z klubu Poprad Rytro.

Czytaj także: DTS24 prezentuje. Panel dyskusyjny w temacie Sandecji [FILM]

Reklama