Zinterpretuj Antonisza. Zapraszamy Cię do jego pracowni

Zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnym projekcie przywołującym postać Juliana Antonisza: urodzonego na ziemi sądeckiej, ale znanego na całym świecie artysty, plastyka, scenarzysty, kompozytora i wynalazcy oraz twórcy eksperymentalnych filmów animowanych. W bogatym programie projektu jest m.in. koncert zespołu Voo Voo.

Projekt będzie przedstawiał przede wszystkim twórczość i prace artysty niepowtarzalnego i samowystarczalnego w swoich dziełach. W ramach projektu odbędzie się wystawa powstała dzięki współpracy Sabiny i Malwiny Antoniszczak, córek Juliana, oraz Roberta Kuśmirowskiego. Będzie można nie tylko oglądać eksponaty oraz ich repliki, ale także poczuć się jak w pracowni artysty dzięki podjętej przez organizatorów próbie odwzorowania miejsca pracy artysty w BWA Sokół.  Projekt będzie także interpretacją i swego rodzaju dialogiem z twórczością artysty poprzez performance muzyczno-wizualny Wojciecha Waglewskiego i zespołu Voo Voo z Michałem Jacaszkiem.

Bardzo długo myśleliśmy o tym projekcie. Mamy okazję przedstawić twórcę bardzo ciekawego w jego rodzinnym mieście. Jest to pierwszy projekt tego typu w Nowym Sączu. Oprócz wystawy będą spotkania, projekcje filmów Juliana Antonisza oraz debata na zakończenie projektu – mówiła wczoraj w czasie konferencji prasowej Małgorzata Miśkowiec, kuratorka projektu

Wystawę od innych odróżnia to, że nie będzie jedynie przedstawieniem eksponatów, ale podejmuję się w niej próbę zestawienie tego co stworzył artysta po „przefiltrowaniu” przez twórczość postaci współczesnej polskiej kultury, które są w pewnym sensie mu pokrewne.

– Ideą projektu jest pokazanie mieszkańcom Nowego Sącza Antonisza, kogoś kto z tego miasta pochodzi i jest tak ważny i ciekawy. Chcieliśmy zastanowić się nad  znaczeniem jego twórczości dla współczesnej kultury, ale też zaprezentować różne elementy współczesnej kultury poprzez Antonisza – zorganizować wystawę nie tylko o Antoniszu, ale także o tym, jak on się łączy z tym co jest dzisiaj. Był dla nas ważny także wątek muzyczny i koncert zespołu Voo Voo właśnie dlatego, że Wojciech Waglewski także pochodzi z Nowego Sącza – opowiadał o projekcie jego autor – Karol Szafraniec .

Szczegółowy program wydarzeń organizowanych w ramach projektu można znaleźć  tutaj.

Zapraszamy !

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.