Zespół No Brothers: Liczymy na dobre noty jury programu Mam Talent

Zespół No Brothers dostał się do programu Mam Talent telewizji TVN. – 5 czerwca gramy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie będzie kręcony program. Liczymy na dobre oceny jury – mówi DTS Artur Kmiecik, gitarzysta.

wsb3

To z jego inicjatywy cztery lata temu w Nowym Sączu powstała rockowa grupa No Brothers. Jej trzonem jest deut: Artur Kmiecik i Bożena Górecka-Tokarczyk, wokalistka.

Zespół No Brothers od początku działalności wykonuje własne kompozycje oraz utwory innych artystów rockowych, także w wersjach akustycznych. Obecnie przygotowuje się do wydania swojej drugiej płyty, z dziesięcioma utworami. Jak zapowiada Kmiecik, krążek ma się ukazać latem. Znajdą się na nim trzy kompozycje Tomasza Luberta. Pozostałe skomponował gitarzysta grupa.

Wszystkie teksty natomiast napisała Bożena – mówi Kmiecik. – Jesienią planujemy serię koncertów promujących płytę i mamy zamiar nakręcić kilka teledysków. Prowadzimy także rozmowy z pewną dużą agencją koncertową, by w przyszłym roku zagrać trasę z jedną z polskich, rockowych gwiazd w największych salach w kraju. Dzięki temu nasza twórczość dotrze do szerokiego grona publiczności. Ciężko pracujemy, ale mamy już wymierne efekty tej pracy – zaznacza Kmiecik.

Ma nadzieję, że i występ w programie Mam Talent pozwoli osiągnąć większą popularność No Brothers. We wtorek grupa wystąpi przed jurorami telewizyjnego show. Na żywo natomiast ich grania sądeczanie będą mogli posłuchać 7 lipca na Rynku podczas Imienin Miasta. Artur Kmiecik wystąpi w towarzystwie nie tylko Bożeny Góreckiej-Tokarczyk, ale i trzech innych wokalistek: Violki Marcinkiewicz (Opium), Ewy Novel (Levi) i Syli Wąsik. Zagrają koncert „Cztery kolory bluesa”. To kolejny pomysł i projekt gitarzysty No Brothers. Realizuje go również we współpracy ze skrzypkiem, dyrygentem i dyrektorem orkiestry, Mieczysławem Smydą.

– Usłyszymy utwory takich wykonawców jak: Sting, Tina Turner, Aretha Franklin, Amy Winehouse, Etta James, Ray Charles, Michael Buble, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Edyta Bartosiewicz, No Brothers, Bajm, Mrozu w rozbudowanych, orkiestrowych wersjach – zapowiada Artur Kmiecik. 

21 lipca natomiast No Brothers zagra support przed zespołem Dody na Dniach Limanowej.

– Cieszymy się z tego koncertu, ponieważ spotkamy się z Tomkiem Lubertem z Virgin, z którym współpracujemy od trzech lat. Prawdopodobnie Tomek zagra z nami na tym koncercie – dodaje gitarzysta.

Fot. Arch. No Brothers

 

JULAPRZED
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]