Żeleźnikowa Wielka: płonął budynek gospodarczy. Dwie osoby zostały poparzone

Żeleźnikowa Wielka: płonął budynek gospodarczy. Dwie osoby zostały poparzone

We wtorek (7 kwietnia) w Żeleźnikowej Wielkiej w gminie Nawojowa doszło do pożaru budynku gospodarczego. Około 16:10 na miejsce zadysponowano strażackie zastępy z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu, OSP Biegonice, Nawojowa, Barcice oraz Stary Sącz.

Przed przybyciem Straży Pożarnej właściciele próbowali ugasić pożar przy użyciu dostępnych środków. W trakcie tych czynności dwie starsze osoby doznały poparzenia – informują funkcjonariusze PSP. Poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Drewniany budynek gospodarczy był w całości objęty pożarem. W środku znajdowały się maszyny rolnicze, drewno opałowe i drzewo tartaczne. W pobliżu znajdowała się stodoła i stajnia.

Kiedy udało się ugasić ogień, strażacy przystąpili do wyburzania spalonej konstrukcji.

– Nadpalone elementy cięto przy użyciu pilarek do drewna, następnie przy użyciu bosaków dokonywano rozbiórki, przelewając wyniesione elementy. Wszystkie elementy konstrukcji stwarzające zagrożenie zostały usunięte i złożone w bezpiecznej odległości. Pogorzelisko sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej – relacjonują strażacy.

Działania trwały dwie i pół godziny. Uczestniczyło w nich 35 strażaków z 7 zastępów. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook