Żeleźnikowa Wielka: ks. Maksymilian Lelito powołany na misjonarza

Żeleźnikowa Wielka: ks. Maksymilian Lelito powołany na misjonarza

Biskup tarnowski Andrzej Jeż nałożył krzyż misyjny kolejnemu kapłanowi z diecezji tarnowskiej. Do Republiki Środkowoafrykańskiej pojedzie ks. Maksymilian Lelito z Żeleźnikowej Wielkiej. 

Ks. Maksymilian Lelito jest księdzem od sześciu lat. Jego powołanie misyjne zrodziło się kiedy był klerykiem.

W 2008 roku ks. Stanisław Wojdak, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie poprosił go, by do sali misyjnej zwołał kleryków pragnących wyjechać na pierwszy staż misyjny do Afryki. O tym, kto wyjedzie, miało zdecydować losowanie. Był Wielki Czwartek. Afrykę wylosował on… Tak się zaczęło.

24 września w Żeleźnikowej, gdzie ks. Maksymilian Lelio wyrósł i przyjął sakramenty, biskup tarnowski Andrzej Jeż , nałożył mu krzyż misyjny i posłał do Republiki Środkowoafrykańskiej.

– Nie pytam, dlaczego ja. Nie pytam, po co i na jak długo, bo w głębi serca wiem, że to kolejny etap drogi kapłańskiej, na której objawia mi się Ten, któremu pragnę służyć. A On nieustannie mnie zaskakuje, zmienia moje plany, „niszczy” je, jeśli próbuję kalkulować. On nadaje sens i radość mojemu kapłańskiemu życiu. Trudno Mu odmówić, kiedy mówi do mnie „idź i głoś” – mówił podczas posłania ks. Maksymilian Lelito.

Fot. Diecezja Tarnowska.

 

Share on twitter
Share on facebook