Żeleźnikowa Wielka: ks. Maksymilian Lelito powołany na misjonarza

Żeleźnikowa Wielka: ks. Maksymilian Lelito powołany na misjonarza

Biskup tarnowski Andrzej Jeż nałożył krzyż misyjny kolejnemu kapłanowi z diecezji tarnowskiej. Do Republiki Środkowoafrykańskiej pojedzie ks. Maksymilian Lelito z Żeleźnikowej Wielkiej. 

Ks. Maksymilian Lelito jest księdzem od sześciu lat. Jego powołanie misyjne zrodziło się kiedy był klerykiem.

W 2008 roku ks. Stanisław Wojdak, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie poprosił go, by do sali misyjnej zwołał kleryków pragnących wyjechać na pierwszy staż misyjny do Afryki. O tym, kto wyjedzie, miało zdecydować losowanie. Był Wielki Czwartek. Afrykę wylosował on… Tak się zaczęło.

24 września w Żeleźnikowej, gdzie ks. Maksymilian Lelio wyrósł i przyjął sakramenty, biskup tarnowski Andrzej Jeż , nałożył mu krzyż misyjny i posłał do Republiki Środkowoafrykańskiej.

– Nie pytam, dlaczego ja. Nie pytam, po co i na jak długo, bo w głębi serca wiem, że to kolejny etap drogi kapłańskiej, na której objawia mi się Ten, któremu pragnę służyć. A On nieustannie mnie zaskakuje, zmienia moje plany, „niszczy” je, jeśli próbuję kalkulować. On nadaje sens i radość mojemu kapłańskiemu życiu. Trudno Mu odmówić, kiedy mówi do mnie „idź i głoś” – mówił podczas posłania ks. Maksymilian Lelito.

Fot. Diecezja Tarnowska.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.