Żegiestów. W Popradzie znaleziono ludzkie zwłoki

Żegiestów. W Popradzie znaleziono ludzkie zwłoki

policja, straż

Trwają działania służb w Żegiestowie (gmina Muszyna). W rzece Poprad znaleziono ciało człowieka. Policja potwierdza, że to zwłoki mężczyzny.

Zgłoszenie o dramatycznym znalezisku wpłynęło do służb o godzinie 15:26. Na miejsce udali się policjanci oraz zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy-Zdroju, OSP Muszyna i OSP Żegiestów. Strażacy w tej chwili (godz. 17:00) zabezpieczają miejsce działań, a policjanci prowadzą swoje czynności.

– Wstępnie przekazywano, że jest to ciało mężczyzny, ale nie jest to jeszcze w stu procentach pewna informacja – powiedział nam dyżurny PSP w Nowym Sączu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na ciało w rzece natrafili kajakarze.

AKTUALIZACJA (godz. 17:25): Mł. asp. Anna Zbroja-Zagórska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie potwierdziła w rozmowie z nami, że w Żegiestowie znaleziono ciało mężczyzny. Nie wiadomo na razie w jakim wieku była zmarła osoba.

– Ciało zostało wyciągnięte na brzeg. Zostanie zabezpieczone do badań. Wiadomo, że są osoby poszukiwane w regionie i trzeba będzie sprawdzić, czy zwłoki należą do kogoś, kto zaginął w ciągu ostatnich dni – zaznacza mł. asp. Zbroja-Zagórska.

fot. ilustr. arch. dts24.pl

Czytaj też: Korzenna. Samochód w rowie. Kierowcy nie było

Share on twitter
Share on facebook