Żegiestów. Po pożarze trzeba odbudować dach. Zbiórkę organizuje przyjaciel rodziny

pożar Żegiestów, zbiórka

W ubiegłym tygodniu rodzinę z trójką dzieci z Żegiestowa spotkało nieszczęście. W nocy spłonął dach ich domu. Przyjaciel pogorzelców Andrzej Czerwinczak uruchomił zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Chce by jeszcze przed zimą udało się odbudować to, co zniszczył żywioł.

Do pożaru doszło 24 listopada około godziny 21. Na pomoc wezwano strażaków z JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Żegiestów, OSP Muszyna, OSP Wierchomla oraz OSP Piwnicznej-Zdroju. Dom znajdował się na wzniesieniu oddalonym od drogi głównej. Paliło się poddasze i strych trzypiętrowego budynku. Ogień wychodził ze wszystkich stron dachu oraz dwóch okien. Mieszkańcy zdążyli opuścić dom i na szczęście nie odnieśli obrażeń. Po ugaszeniu pożaru strażacy zabezpieczyli nadpaloną konstrukcję, tak aby się nie zawaliła.

,, W porozumieniu z pracownikami zarządu kryzysowego urzędu miasta uzyskano pomoc w dostarczeniu na miejsce zdarzenia niezbędnego materiału drzewnego i narzędzi celem umocnienia konstrukcji. Po zabezpieczeniu budynku na miejscu pozostawiono zastęp z miejscowej OSP w celu nadzorowania pogorzeliska. Działania 8 zastępów i 33 strażaków trwały kilka godzin. Przyczyna pożaru jest nieustalona” – relacjonowali wówczas sądeccy strażacy.

Dom zamieszkuje rodzina wielopokoleniowa, w tym rodzice, trójka małych dzieci oraz dziadkowie. Przyjaciel chce im pomóc – zorganizował zbiórkę, na której uzbierano już ponad 12 tysięcy złotych. Jak zaznacza, celem zrzutki jest zgromadzenie pieniędzy na zakup materiałów na odbudowę dachu jeszcze przed zimą.

,,W tej całej złej sytuacji dobrym jest to, że przyjaciel zna się na budowie dachów i nie trzeba szukać wykonawcy. Potrzebne są fundusze na materiał. Jeśli ktoś może, to proszę o wpłatę choćby złotówki” – apeluje Andrzej Czerwinczak na portalu zrzutka.pl. 

Do akcji pomocowej można dołączyć TUTAJ.

Fot. zrzutka.pl/
PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.