Żegiestów: samochód uderzył w barierę. Kierująca w szpitalu

Żegiestów: samochód uderzył w barierę. Kierująca w szpitalu

Samochód osobowy marki Citroen Berlingo na łuku drogi uderzył w barierę energochłonną. Podróżowały nim dwie osoby. Do zdarzenia doszło 18 listopada około godziny 20:20 w Żegiestowie.

Pasażer wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Kiedy jednak służby dotarły na miejsce, w aucie wciąż przebywała poszkodowana kierująca. Dostęp do niej był utrudniony, bo przydrożna bariera uniemożliwiała otwarcie drzwi od strony kierowcy. Jeden ze strażaków wszedł więc do pojazdu, udzielił tam kobiecie pierwszej pomocy i zabezpieczył ją na czas, w którym samochód ręcznie przepchnięto do tyłu. Strażacy z ratownikami pogotowia wydobyli poszkodowaną na deskę i przetransportowali do karetki. Kobieta została przewieziona do szpitala.

– W uszkodzonym pojeździe odłączono akumulator oraz sprawdzono czy nie nastąpiły wycieki. Na czas tych działań ruch na drodze był całkowicie wstrzymany. Następnie odbywał się wahadłowo. W trakcie działań pasażer zaczął uskarżać się na dolegliwości. Obecni na miejscu ratownicy pogotowia przebadali go. Po przebadaniu pozostał on na miejscu zdarzenia – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

W działaniach, które trwały prawie trzy godziny uczestniczyli strażacy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Żegiestów. Policjanci prowadzili czynności, które pozwolą na ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama