Pociąg ze Stróż pojedzie dużo szybciej

Rozpoczyna się remont linii kolejowej nr 108 relacji Stróże – Krościenko. Obecnie na odcinku Polna – Wola Łużańska prowadzony jest demontaż starego torowiska. Modernizacja pozwoli na podniesienie prędkości szlakowej do 60km/ h. Dotychczas prędkość ta wynosiła zaledwie 40,50km/h.

Rozpoczęcie prac nie zwalnia kierowców z obowiązku zatrzymywania się przed przejazdem kolejowym. Przy rogatkach pojawiły się tablice ostrzegawcze ,,sygnalizacja uszkodzona”. Należy zachować szczególną ostrożność. Na torach mogą pojawić się maszyny wykonujące prace remontowe.

PKP Polskie Linie Kolejowe planowały wydać na inwestycję 15 milionów złotych. Grupa Fewaterm z Chojnika złożyła w przetargu ofertę na 11,8 mln złotych. Tym samym wygrała go i pozwoliła zaoszczędzić PKP 3 miliony złotych.

Na wykonanie prac firma ma 126 dni. Jesienią bieżącego roku planowany jest powrót pociągów na linię kolejową 108. Możliwe, że wkrótce będziemy mogli podróżować pociągiem relacji Kraków – Zagórzany – Jasło, do uruchomienia której przymierza się spółka Koleje Małopolskie.

fot: pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.