Zderzenie czterech samochodów na DK 28. Były osoby poszkodowane

Zderzenie czterech samochodów na DK 28. Były osoby poszkodowane

W sobotę, 12 grudnia około 15.30 na drodze krajowej nr 28 w Mszalnicy (gmina Kamionka Wielka) zderzyły się cztery samochody osobowe: Renault Trafic, Renault Twingo, Opel Astra oraz Toyota Auris. Przez jakiś czas ruch był całkowicie zablokowany, a kierowcy musieli korzystać z objazdów.

Pojazdami podróżowało w sumie dziesięć osób. Osiem z nich opuściło pojazdy o własnych siłach. Dwie osoby zostały poszkodowane i do przybycia służb przebywały w autach, aby uniknąć wychłodzenia. Otrzymały kwalifikowaną pierwszą pomoc z rąk strażaków, a następnie trafiły pod opiekę załóg karetek pogotowia ratunkowego i zostały przewiezione do szpitala.

Strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mszalnica oraz OSP Paszyn zabezpieczyli też teren i odłączyli akumulatory w zniszczonych samochodach.

– Na czas prowadzonych czynności wyjaśniających przyczyny zdarzenia przez Policje na miejscu zdarzenia pozostał jeden zastęp, który oświetlał miejsce zdarzenia. Po zabraniu pojazdów przez auto lawety jezdnie oczyszczono z pozostałości karoserii oraz płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków trwały trzy i pół godziny – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

fot. PSP w Nowym Sączu

Reklama