Zbyszyce. Pożar kanadyjki

Wczoraj, 28 grudnia br., w miejscowości Zbyszyce, pojawił się ogień w jednym z budynków mieszkalnych. Strażacy zostali zadysponowani do działań o 18:19. Nikt nie ucierpiał.

Dojazd straży na miejsce zdarzenia był utrudniony ze względu na brak widocznych oznak pożaru oraz usytuowania budynku. Po przybyciu zastępów, okazało się, iż pożar objął cały parter drewnianego budynku mieszkalnego, tzw. kanadyjki. 

Do zadań strażaków należało, w pierwszej kolejności, zabezpieczenie miejsca pożaru, odłączenie prądu w budynku oraz gaszenie strumieniami wody płomieni, wydostających się przez drzwi wejściowe na parterze. Następnie otwarto wszystkie okna w celu oddymienia obiektu. Po zlokalizowaniu pożaru, wyniesiono spalone wyposażenie budynku. Z kolei przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej stłumiono kolejne zarzewia ogniowe.

Ze względu na silne oblodzenie, funkcjonariusze straży zastosowali sorbent i pokryli nim część drogi, stanowiącej dojazd do miejsca pożaru.

W działaniach, które trwały prawie trzy godziny, wzięły udział zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Gródek nad Dunajcem, OSP Przydonica oraz OSP Jelna. Nie podano, co było przyczyną pożaru.

fot. KM PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.