Zbiórka darów dla Polaków mieszkających w ogarniętej wojną Ukrainie

Zbiórka darów dla Polaków mieszkających w ogarniętej wojną Ukrainie

Powiat Nowosadecki

Fundacja Bratnia Dusza z Krynicy-Zdroju organizuje zbiórkę odzieży i żywności dla Polaków mieszkających w ogarniętej wojną Ukrainie. W akcję włączyły się nowosądecki oddział PCK oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Powiat od początku wspiera działania Fundacji Bratnia Dusza. Doceniamy zaangażowanie w niesienie bezinteresownej pomocy naszym rodakom mieszkającym w Ukrainie. Ma ona szczególny wymiar właśnie teraz, gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna -mówi Justyna Tokarczyk dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Dzięki otwartym sercom Polaków, od naszych rodaków w Ukrainie dzielą nas jedynie kilometry, bo poprzez wdzięczność i pamięć są z nami bardzo blisko. Jest to cykliczna akcja i pomagamy cały czas, nie zapominając o rodakach, którzy tam są, wspierają Ukraiców. To są bohaterowie. Pokazujemy, że o nich pamiętamy i dbamy na tyle, na ile jest to możliwe. Ci ludzie najczęściej przebywają w bunkrach. Potrzebne są koce, ciepłe ubrania, karimaty i żywność długoterminowa – mówi Iwona Romaniak, prezes Fundacji Bratnia Dusza

– W tym roku również dołączamy do tej akcji i udostępniamy nasze biura do których można te dary przynosić – mówił Dariusz Cieśla Małopolski Odział Okręgowy PCK

Zbiórka ciepłej odzieży oraz żywności o przedłużonym terminie do spożycia będzie realizowana do 15 listopada. Dary można przekazywać do szkół i przedszkoli na terenie powiatu nowosądeckiego. PCK udostępni do tego celu swoje biura w Nowym Sączu (ul. Gwardyjska 33) i Starym Sączu (ul. Bandurskiego 14), które będą czynne od godz. 8 do 14. Dary będzie można przynieść także do Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 33).

Dary będą przekazywane naszym rodakom od 18 do 20 listopada. Fundacja przekaże też znicze, które zostaną zapalone na mogiłach Polaków na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie w ramach akcji „Światełko dla Łyczakowa”.


(DSZ)

czytaj także: Od grudnia podwyżka cen biletów w miejskich autobusach

źródło: Powiat Nowosądecki

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama