Zbiórka na nowosądecki kościół stanęła w miejscu. Parafia potrzebuje wsparcia

Na osiedlu Poręba Mała, nieopodal Szkoły Podstawowej nr 17 powstaje kościół. Ulokowany został na ponad hektarowej działce i od półtora roku trwa jego budowa. Postęp prac widać gołym okiem, jednak na inwestycję potrzeba niemałych pieniędzy. Z tego względu parafia pw. św. Jana Chrzciciela zorganizowała zbiórkę. Do tej pory udało się zgromadzić ponad dwa tysiące złotych. Celem jest sto tysięcy. 

Parafia powstała w 2011 r., liczy około 2500 wiernych i stale przybywa w niej nowych domostw. Została wydzielona z sąsiadującej parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Zawadzie. Nowa świątynia ma być gotowa w 2022 roku. Autorem projektu jest Andrzej Mikulski.

,,Pracy nie brakuje zarówno dla duszpasterzy jak i wiernych świeckich, angażujących się w życie lokalnego Kościoła. Obecnie naszym duchowym centrum jest budynek kaplicy pw. św. Jana Chrzciciela. Dysponujemy jedną wielofunkcyjną salą katechetyczną, która służy jako jadalnia, miejsce spotkań formacyjnych czy prób zespołów. Jest nam dobrze, ale bardzo ciasno” – opisują organizatorzy zrzutki. 

Pierwsza łopata na placu budowy została wbita 18 maja 2019 roku. Od tamtej pory niemal nieprzerwanie trwają prace budowlane. Wynik starań widać gołym okiem, można już dostrzec szkielet obiektu.

,,Widzimy zdumiewające efekty ich dotychczasowych wysiłków i nasze serca rosną. Na usta  cisną się słowa: „Boże pobłogosław to dzieło!”. Wyrażamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości  będziemy mogli modlić się i spotykać w naszej nowej świątyni” – napisali na zrzutce parafianie z Małej Poręby.

Chcesz dołączyć do zrzutki? Dołącz klikając —>TUTAJ.

Fot. Parafia pw. św. Jana Chrzciciela

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.