Zawody latawców za nami. Uczestnicy nie zawiedli

Zawody latawców, Jasienna

Małe, duże, kolorowe, tradycyjnie, czy skrzynkowe – latawce, bo o nich mowa, zawładnęły niebem nad Jasienną. Uczestnicy V zawodów latawców nie zawiedli i licznie stawili się ze swoimi dziełami. Było na co popatrzeć!

V Gminne Zawody Latawców o Puchar Wójta Gminy Korzenna odbyły się w ubiegłą niedzielę na lądowisku w Jasiennej. Zmagania trwały od godziny 10.00 do 14.00. Zawodnikom sprzyjał wiatr, który unosił wysoko ich latawce.

Osobno oceniane były latawce płaskie oraz latawce skrzynkowe. Biorący udział w zawodach podzieleni zostali na cztery kategorie wiekowe, w których przyznawano punktację. W zawodach wzięło udział 37 uczestników.

Wyniki

Puchar Wójta Gminy Korzenna
Michalina Szewczyk

Najwyższy lot
Zwycięzca – Marek Czuba

Latawce skrzynkowe
1. miejsce – Mateusz Słowik
2. miejsce – Bartłomiej Pociecha
3. miejsce – Julia Jasińska

Nagrody w kategoriach wiekowych (0-7 lat)
1. miejsce – Michalina Szewczyk
2. miejsce – Hanna Solewska
3. miejsce – Lena Tarasek

8-13 lat
1. miejsce – Mateusz Schneider
2. miejsce – Zuzanna Tarasek
3. miejsce – Amelia Sobczak

14-17 lat
1. miejsce Łukasz Patryak

Dorośli (od 18 roku życia)
1. miejsce – Marek Czuba
2. miejsce – Janusz Chochorowski

Zwycięzcy zawodów w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni, a wszyscy uczestnicy rywalizacji wzięli udział w finale, czyli konkurencji wysokościowej. Zawodnikiem, którego latawiec wzniósł się najwyżej, był Marek Czuba i to on zdobył przelot samolotem. Również osoby, którym nie udało się zająć miejsc na podium, zostały nagrodzone za uczestnictwo.

Impreza została objęta patronatem przez Centrum Kultury w Korzennej, Dom Dziecka w Trzycierzu (POW nr 3), AERO-LACH oraz Gminę Korzenna.

Fot. Alicja Augustyn 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.