Zatrzymali go do kontroli drogowej. W garażu miał nielegalną produkcję

nielegalne papierosy

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej odkryli, że mieszkaniec Nowego Sącza produkuje w swoim garażu papierosy. Jego nielegalny biznes trwał od lat.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej.

– Po sprawdzeniu wnętrza pojazdu funkcjonariusze znaleźli kilkaset papierosów bez oryginalnych opakowań, z kolei gdy przeszukali garaż, znaleźli profesjonalną maszynę do produkcji papierosów oraz zapas tytoniu – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Mężczyzna trafił do sądeckiej komendy. Wkrótce wyszło na jaw, że jego nielegalny proceder trwa od połowy 2017. W tym czasie sądeczanin kupił w sumie 80 kg tytoniu. Produkował z niego papierosy, które następnie nielegalnie sprzedawał w mieście.

Mieszkaniec Nowego Sącza usłyszał zarzuty wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów producentów. Grozi mu za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Co więcej, mężczyzna odpowie także przed Urzędem Kontroli Skarbowej. Posiadanie tytoniu i papierosów bez znaków akcyzy to wykroczenie skarbowe.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Nowy Sącz. Trwają poszukiwania zaginionej kobiety

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.