Zasłyszane: Piesi pamiętajcie! Lepiej stracić minutę, ale przeżyć..

Kierowcy taxi to ludzie, którzy wiedzą o innych niemal wszystko. Znają każdą plotkę, kto z kim, gdzie i kiedy. Ale też widzą więcej niż inni.

Jechaliśmy z jednego końca miasta na drugi. Długo w taksówce panowała cisza. Siedzieliśmy spokojnie oglądając obrazy Nowego Sącza gdy nagle poczuliśmy mocne szarpnięcie z głośnym przekleństwem.
- Jak tak można ?! – oburzył się kierowca taxi. - Widzieliście tego.....?, (tu padło niecenzuralne słowo). Wszedł na przejście jak krowa. Jak tak można?

- Nie wiem co się stało z przechodniami - kontynuował kierowca - Od pewnego czasu uważają, że im wszystko wolno. Oczywiście brylują w tym młodzi ludzie. Normalny obrazek na ulicach to słuchawki w uszach i smartfon w rękach. Nie dalej jak wczoraj młoda dziewczyna nie oglądając się weszła nagle na pasy. W ogóle ją nie interesowało, że jadą samochody. Tylko dzięki refleksowi kierowcy mogła iść dalej, choć nawet nie zareagowała na pisk opon. Normalne jest, że młodzi przebiegają przez ulicę nie tylko na pasach, ale również w dowolnym miejscu. Kiedyś jadąc Królowej Jadwigi widziałem jak dwie panie stały przy przejściu i rozmawiały. Oczywiście nie zwracały uwagi na samochody. Nie wiedziałem: chcą przejść, czy tylko gaworzą? Na wszelki wypadek zwolniłem. Dlaczego piesi uważają, że im wszystko wolno? Samochody to ciężkie pojazdy, których nie da się zatrzymać w miejscu, nawet wtedy kiedy jedzie się wolno. Piesi powinni o tym pamiętać. Warto poczekać kilka sekund by być całym i zdrowym.

PUMA

1 comment

  1. Marek 20 września, 2018 at 20:53 Odpowiedz

    Niezbyt mądry ten “felieton”! Cytuje: “Nie wiedziałem: chcą przejść, czy tylko gaworzą? Na wszelki wypadek zwolniłem” – i to jest właśnie zasada zachowania szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych, która obowiązuje kierowców na podstawie przepisów prawa. I do jej stosowania autor powinien zachęcać, bo pasy są dla pieszych a ww. zasada ma ich chronić.
    Pozdrawiam,
    Kierowca 🙂

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.