Zapraszamy na wernisaż wspólnej wystawy naszej dziennikarki Kingi Nikiel-Bielak

Zapraszamy na wernisaż wspólnej wystawy naszej dziennikarki Kingi Nikiel-Bielak

Już jutro o godzinie 19.30 odbędzie się wernisaż wspólnej wystawy naszej dziennikarki Kingi Nikiel-Bielak oraz jej koleżanek Marii Stachoń i Marii Ptaszek. Poprzedzi go spotkanie z Alicją Lorek, która opowie o samotnej podróży po Filipinach (godz. 18). Kingę poznaliście na naszych łamach ponad rok temu jako kobietę-strażak, tym razem poznacie jako artystyczną duszę.

Wystawa  ,,Co zostało z garażu?” zdominowana będzie przez malarstwo materii.

– W malarstwie materii najistotniejszym nie jest efekt końcowy dzieła, ale sam proces jego powstawania. Łączenie elementów niemalarskich ze spoiwem, tworzenie nowych struktur, wychodzenie z obrazu w przestrzeń. A przede wszystkim to, że widz staje się jego współautorem. Każdy w takim obrazie może zobaczyć coś innego – wyjaśnia Maria Ptaszek.

Dziewczyny stworzyły na tę okazję wspólny obraz, złożony z trzech płócien, które zostaną połączone w jedną całość.

– Niby jest spójny, ale na każdym płótnie można dostrzec indywidualność każdej z nas. Każda miała swoje płótno, ale robiłyśmy je razem, jako jeden obraz, dodając tam część siebie. Każdy, kto odwiedzi wystawę będzie mógł dołożyć ,,coś” od siebie i odcisnąć swój ślad na naszej twórczości – dodaje nasza dziennikarka Kinga Nikiel-Bielak.

Zdjęcia i filmy, które wykonały dziewczyny, podczas powstawania obrazu, zostały wykorzystane w teledysku, do muzyki krakowskiego zespołu Empty Ashtray. Zatem nie może Was zabraknąć, liczymy, że w piątkowy wieczór spotkamy się wspólnie. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły poniżej na plakacie. 

Kolorowy ptak – tak najłatwiej i najszybciej można opisać naszą dziennikarkę Kingę, bynajmniej nie ze względu na różnobarwność jej włosów, ale przede wszystkim przez wzgląd na jej osobowość i talenty. Mowa nie tylko o talencie do pisania, wyszukiwania tematów – perełek, ale i artystycznym, wszak już niejedną, również indywidulaną wystawę ma za sobą. Mimo, iż z natury skromna kwituje podziw stwierdzeniem ,,to nic takiego”, my wiemy swoje i z dumą zapraszamy na wspólną wystawę…

O Kindze przeczytacie w najnowszym wydaniu ,,Dobrego Tygodnika Sądeckiego” (STRONA 20), które możecie za darmo pobrać poniżej.