Zamienił rower na samochód

Zamienił rower na samochód

Dominik Jazic

Dominik Jazic od kilku dni jest już mistrzem Polski Dacia Duster Motrio Cup. Najlepszym polskim kierowcą w tej kategorii kryniczanin został… na Węgrzech w Mistrzostwach Europy Centralnej, będącymi jednocześnie Mistrzostwami Polski szybkościowych rajdów terenowych.

Drugie miejsce w tym rajdzie przypieczętowało tylko wynik tegorocznego cyklu zawodów. To jednak nie koniec sezonu rajdowego kryniczanina. W niedzielę odbędzie się ostatnia runda Mistrzostw Polski, w której wystartuje Jazic.

– Moja motywacja wraz ze zdobyciem tytułu wcale nie spadła – mówi kierowca z Krynicy-Zdroju. – Chodzi o to , że mam jeszcze szanse zdobyć wicemistrzostwo kraju w wyższej, szerszej klasie, czyli wśród wszystkich samochodów klasy T2. Czyli walczył będę z dużo mocniejszymi Toyotami i Mitsubishi.

Dla załogi Dominik Jazic i pilot Krzysztof Kuszewski był to pierwszy sezon w Pucharze Dustera. Co ciekawe, Jazic przed laty zapowiadał się jako bardzo utalentowany kolarz, jednak największe sukcesy święci jako kierowca rajdowy.

Więcej o tegorocznym sezonie krynickiego kierowcy po ostatnich, niedzielnym ostatnim rajdzie.

 

Share on twitter
Share on facebook