Policja w sądeckich autobusach. Pasażerowie bez maseczek są karani mandatami

Sądeccy policjanci wspólnie z pracownikami nadzoru i kontroli ruchu MPK oraz strażnikami miejskimi prowadzą kontrole autobusów pod kątem stosowania się przez pasażerów do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Od 8 listopada br. sądeccy policjanci wspólnie z pracownikami nadzoru i kontroli ruchu MPK, oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej, prowadzą kontrole w autobusach pod kątem stosowania się przez pasażerów do obowiązku zakrywania ust i nosa. W ostatnim czasie, nie tylko w naszym regionie można zaobserwować negatywne zjawisko, jakim jest nieprzestrzeganie wprowadzonych obostrzeń w takim stopniu, jak to było jeszcze kilka miesięcy temu. Tylko od 1 do 11 listopada br. na terenie Sądecczyzny za niestosowanie się do obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, policjanci nałożyli 151 mandatów karnych, a w 83 przypadkach zastosowali pouczenia” – informuje kom. Justyna Basiaga Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Za niestosowanie się do obowiązku grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych. Rażące naruszenie skutkuje skierowaniem sprawy do sanepidu, który w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

źródło KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.