Załoga V6 teleportowała sądecki ratusz do gwiazdozbioru Aquarius.... [ZDJĘCIA]

Sądecki ratusz teleportował się z prędkością światła do gwiazdozbioru Aquarius, w morskie głębiny tajemniczej odległej planety. Teleportację przeprowadziła na oczach zachwyconych sądeczan załoga V6, aby opowiedzieć zgromadzonym na rynku ludziom historię marynarza, który poszukuje ukochanej syreny.

WSB2020

Gdy podczas sztormu kapitan traci statek i załogę, tajemnicza czarodziejka zmienia go w żółwia. To jedyny sposób na to, aby przeżył. Dzięki nowemu wcieleniu może też poznać mieszkańców rafy koralowej, a w finale - odnaleźć to, czego szukał.

V6 to Teatr Tańca z Łodzi, który gościł w Beskidzie Sądeckim na zaproszenie organizatorów Festiwalu Karpaty OFFer. Familijną baśń zatytułowaną "Aquarius" aktorzy - tancerze i akrobaci przedstawili w przepięknym stylu "cirque nouveau" czerpiąc z offowej kultury Francji lat 70. XX wieku.

Spektakl zaprezentowany na sądeckim rynku łączył akrobatykę z tańcem, aktorstwem, muzyką i grą barwnych świateł wykorzystanych, aby stworzyć na budynku sądeckiego ratusza iluzję morskiej głębiny. Plenerowa widownia wypełniona była do ostatniego krzesła. Kto był - miał okazję uczestniczyć w jednym z najpiękniejszych wydarzeń w jedenastoletniej historii  Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Sztuki organizowanego przez Instytut Europa Karpat.

Dziś ostatni festiwalowy dzień. Na niedzielne atrakcje zapraszamy w imieniu organizatorów do Miasteczka Galicyjskiego. Będzie KARPACKA FAMILIADA, zagra rockowa kapela POTOCK, posłuchamy też SINFONII CARPATHIA i obejrzymy spektakl Morskie opowieści Kapitana Guliwera Teatru Gry i Ludzie . Będzie też Objazdowe Nieme Kino, które przywiezie zespół MUZIKANTY.

Równolegle będzie można cieszyć oczy i podniebienia - będzie kiermasz rękodzieła, prezentacja małopolskich potraw regionalnych oraz cyrkowe i artystyczne warsztaty.

Początek o godz. 15.

zdjęcia Iwona Kamieńska

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Sobota, 17 sierpnia 2019

 

 

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.