Moc kajakowych atrakcji w tę niedzielę w Nowym Sączu!

W niedzielę 18 sierpnia Nowy Sącz będzie światową stolicą kajakarstwa. To właśnie tutaj odbędą się 58 zawody kajakowe o "Puchar Ziemi Sądeckiej" pod patronatem prezydenta miasta Ludomira Handzla. O miejsca na podium powalczy ponad stu zawodników z całego kraju. 

Renault2

- Nowy Sącz słynie z kajakarstwa. Prywatnie tylko amatorsko korzystam z kajaków, ale jako zawodnik KS Start w sekcji piłki nożnej na co dzień obserwowałem sukcesy sądeczan. Mam nadzieję, że ta dobra passa będzie trwać długo i nasi kajakarze będą rozsławiać miasto na arenie międzynarodowej - mówił prezydent Ludomir Handzel.

Zawody, które po raz pierwszy odbyły się w 1958 roku po wielu latach przerwy wracają do Sącza. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10. pod mostem "heleńskim". Nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach - młodzików i seniorów. Dekoracja przewidziana jest na 14:30.

-Będzie można zobaczyć zmagania najlepszych zawodników m.in: Klaudii Zwolińskiej, aktualnej wicemistrzyni Europy i Szymona Nowobilskiego, wicemistrza świata juniorów w kajakarstwie slalomowym. Będzie również okazja, aby zapisać swoje dzieci do naszej sekcji- mówił Grzegorz Danek, prezes KS Start ds kajakarstwa.

 

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.