Zagrają o mistrzostwo Małopolski

Zespół kadetów siatkówki SKPS Dunajec Nowy Sącz wygrał kolejny mecz w lidze. Zwycięstwo daje sądeczanom awans do gry w turnieju o mistrzostwo Małopolski.

Liga kadetów
IX kolejka
SKPS Dunajec Nowy Sącz – MKS Gryf Brzesko 3:1 (22:25, 25:18, 25:25:16, 25:16)
Sędziował: Przemysław Stolarczyk.
SKPS Dunajec: Jacak, Kałużny, Pacyna, Mucha, Ciuła, Hotloś, Błaszczyk – libero oraz Bryniak, Więcek.
Gryf: Kubalak, Widlak, Zaremba, K. Cierniak, Smoleń, Zdeb, W. Cierniak – libero oraz Smoleń.
Mecz miał być spacerkiem dla gospodarzy, a tymczasem zespół SKPS Dunajec przegrywał po I secie. Być może wpływ na to miał fakt, że sądeczanie bez problemów ograli rywali na ich boisku. W pierwszym secie siatkarze Tadeusza Olszewskiego popełniali błędy a każdym elemencie gry. Piłka lądowała za boiskiem nawet po najłatwiejszej akcji. Rywale bez problemów blokowali Ciułę czy Hotlosia. Zimny prysznic po przegranej pierwszej części spotkania podziałał. Drugi set i kolejne to była już zupełnie inna gra. Szybkie ataki, bloki i zagrywki powodowały, że rywale już nie stanowili większej przeszkody na drodze do wygranej.
Przed sądeczanami, którzy są liderem rozgrywek jeszcze trzy spotkania w rundzie rewanżowej. Później po trzy najlepsze zespoły z grupy A i B zagrają o mistrzostwo Małopolski. Z tych rozgrywek trzy pierwsze zespoły awansują do ćwierćfinałowego turnieju o mistrzostwo Polski. Jest o co grać!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.