Nie zdjęli korony Koronie

W 9 kolejce ligi młodzików koszykówki U-14 zespół STK Wikar Nowy Sącz podejmował drużynę Korony Kraków. Nie brakowało ambicji, ale celnych rzutów tak i sądeczanie przegrali.

STK Wikar Nowy Sącz – KS Oknoplast Korona Kraków 54:86 (16:23, 11:26, 10:23, 16:14)
Sędziowali: Adam Ozga i Sabiona Kosakowska.
STK Wikar: Roman 26, 4, Rosiński 6, Zygmunt 5, Opoka 5, Kogut 4 (1×3), Mróz 4, Pięta 2, Szczerkowski 2, Tokarczyk, Smajdor.
Korona: Faryj 30, Korczyński 17, Towonde 14, Mączewski 10 (2×3), Łyko 7, Zborowski 4, Pabijan 2, Świąder 1, Skrzek 1.
Sądeczanie nie byli faworytami spotkania. Rywale z Krakowa na 9 rozegranych meczów wygrali 8, a gospodarze 4. Zespół STK rozpoczął spotkanie od celnego rzutu za 3 punkty, które zdobył Kogut. Kolejne akcje też należały do sądeczan, którzy prowadzili 7:3. Rywale szybko odrobili straty, a po rzucie Pabijana byli lepsi o jeden punkt. Od tego momentu Korona już nie oddała proawdzenia. Młodzi zawodnicy Maksymiliana Sławeckiego próbowali nawiązać walkę z krakowianami, ale znów brakało cierpliwości w akcjach podkoszowych i celnych rzutów. Rywale każdy błąd gospodarzy wykorzystywali do szybkich kontr, z których większość kończyła się zdobyciem punktów. Ostatecznie zespół młodzików STK Wikar wysoko przegrał.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.