Zabrzeż. Budynek gospodarczy stanął w płomieniach

Zabrzeż. Budynek gospodarczy stanął w płomieniach

26 maja nocą w płomieniach stanął budynek gospodarczy stanowiący konstrukcję murowano-drewnianą mieszczącą się w Zabrzeży. Do akcji zadysponowani zostali strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz druhowie z jednostek OSP Łącko, Czerniec, Zabrzeż oraz Zarzecze. W działania gaśnicze zaangażowane zostało 7 jednostek straży pożarnej oraz 33 strażaków.

,,Pierwsze działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu gaśniczego w natarciu na palący się budynek. Po dotarciu wszystkich zastępów podano kolejne prądy wody na palący się budynek. Oświetlono teren działań, usunięto strop drewniany przy użyciu pilarki spalinowej, na którym znajdowało się siano. Sukcesywnie wyrzucano palące się siana przy użyciu wideł a następnie dokładne przelewano wodą. Wykonano prace rozbiórkowe w celu lepszego dostępu do zarzewi ognia” czytamy w komunikacie prasowym KM PSP w Nowym Sączu.

Podczas sprawdzania stanu budynku strażacy wykryli zagrożenie związane z otwartym zbiornikiem na nieczystości – zabezpieczono go i odgrodzono. Dodatkowo, w czasie tych działań pogotowie energetyczne odcięło zasilanie.

Gaszenie powstałego pożaru trwało prawie trzy godziny. Jak zaznaczają mundurowi, pogorzelisko zostało sprawdzone i nie stwierdzono żadnych zagrożeń.

fot.OSP Zabrzeż i OSP Czerniec

Czytaj też:
Z matki na córkę. O tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie

Reklama