Zabrali uchodźców do Kopalni Soli, aby dać im chwilę wytchnienia od problemów

Zabrali uchodźców do Kopalni Soli, aby dać im chwilę wytchnienia od problemów

Fundacja Pomyśl o Przyszłości, FAKRO

Fundacja Pomyśl o Przyszłości przy współpracy z firmą FAKRO integruje się z obywatelami z Ukrainy. Zorganizowali wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce, by chociaż na chwilę uchodźcy oderwali się od przerażających myśli.

Wojna u naszych wschodnich sąsiadów spowodowała, że niektórzy musieli uciekać ze swojej ojczyzny w poszukiwaniu schronienia. Wiele osób i organizacji w naszym kraju udzieliło zakwaterowania takim osobom. Tak też zrobiła Fundacja Pomyśl o Przyszłości przy współpracy z FAKRO.

Wiedząc o tym, jak ważny jest spokój i komfort psychiczny ludzi, którzy przeżyli taką traumę fundacja wraz z sądeckim producentem okien dachowych postanowili dać tym osobom moment zapomnienia i wybrać się z nimi na wycieczkę.

Wybór padł na Kopalnię Soli znajdującą się w Wieliczce. Wyjście to stanowiło idealną okazję do integracji. Wśród uczestników były zarówno mamy z dziećmi, jak i osoby starsze. Wszyscy byli pod wrażeniem historii, które opowiadały w języku ukraińskim panie przewodniczki. Dzień upłynął niesamowicie szybko i przyniósł wiele wrażeń, które miejmy nadzieję wszyscy będą wspominać przez lata. Pomogą w tym na pewno zdjęcia, na których uwiecznione zostało to wydarzenie.

Czytaj także:

W Muszynie wiosna w pełni. W wirtualny spacer po uzdrowisku zabiera Artur Królikowski [ZDJĘCIA]

Fot. Sabina Warzecha
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.