Zabierz do domu kawałek starego kina zupełnie za darmo

Zabierz do domu kawałek starego kina zupełnie za darmo

Kino ,,Wiarus” w Gorlicach przechodzi do historii. Budynek Sokoła pełnić będzie od tej pory swoją pierwotną funkcję – stanie się siedzibą gorlickich stowarzyszeń sportowych. Wkrótce zostanie wyremontowany i powróci do dawnej świetności. Zanim to jednak nastąpi, każdy może zabrać część kina do domu.

Kiedy gorlicki ,,Sokół” zostanie wyremontowany, powstanie między innymi wielofunkcyjna sala sportowa, siłownia, szatnie czy sala konferencyjna. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Co więcej, odtworzona zostanie historyczna fasada oraz wejście i okna, które zostały zniszczone w latach powojennych.

Dla wielu dawny ,,Wiarus” to miejsce sentymentalne. Urząd miasta wraz z dotychczasowymi najemcami kina, postanowili dać wszystkim wyjątkową szansę, zabrania fragmentu historii.

Na nowych właścicieli czekają między innymi: duża ilość foteli kinowych, stoliki, szafki, biurka, krzesła i meble gospodarcze, a także stary sprzęt kinowy, jak projektory, szafa kinowa, itd.

Wszystko to można zabrać za darmo. Jedynym warunkiem jest samodzielne zdemontowanie sprzętu czy mebli.

– Wszystkich zainteresowanych prosimy o wysłanie maila na adres [email protected] W tytule wiadomości należy wpisać „KINO”, a w treści sprzęt jakim byliby Państwo zainteresowani oraz numer telefonu do późniejszego kontaktu – informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

fot. UM Gorlice

Share on twitter
Share on facebook