Zabezpiecz wodomierz przed mrozem. Jeśli tego nie zrobisz, możesz zapłacić z własnej kieszeni za naprawę

Zabezpiecz wodomierz przed mrozem. Jeśli tego nie zrobisz, możesz zapłacić z własnej kieszeni za naprawę

Czy wiesz, że w domu należy zabezpieczyć wodomierz, przyłącz i część instalacji wodociągowej, kiedy temperatura spada poniżej zera? W przeciwnym razie woda może zamarznąć, a nagła przerwa w dostawie wody to nic miłego. Co więcej, uszkodzenie instalacji w takim przypadku przyniesie niechciane wydatki.

Jak przypominają pracownicy Spółki Sądeckie Wodociągi, ochrona instalacji przed działaniem niskich temperatur jest obowiązkiem. Przede wszystkim należy zabezpieczyć pomieszczenie, w którym znajduje się wodomierz, na przykład poprzez uszczelnienie okien i drzwi. Jeśli mimo wszystko w środku temperatura spada poniżej zera, trzeba ocieplić przyłącz wraz z zestawem wodomierzowym. Można w tym celu użyć otuliny, jednak musi być możliwość jej usunięcia do odczytu licznika.

Ponadto mieszkańcy powinni zabezpieczać instalację wewnętrzną wykorzystywaną jedynie w okresie letnim, jak podliczniki do podlewania ogrodu.

– W przypadku zamarznięcia wody w przyłączu lub zestawie wodomierzowym spowodowanym nieodpowiednim zabezpieczeniem przed działaniem niskich temperatur należy zgłosić to do Działu Sprzedaży Sądeckich Wodociągów dzwoniąc pod numer telefonu 18 4141248, 18 4141216, 184141217. Spółka dokona naprawy sieci lub wymiany wodomierza. Będzie to usługa odpłatna, zgodna z cennikiem przedsiębiorstwa – informują przedstawiciele  Sądeckich Wodociągów.

fot. Sądeckie Wodociągi

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.