Za szybko i bez prawa jazdy. 15-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem

Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z Oplem Vectrą. Jak wyjaśniają policjanci, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, nie zważając na mokrą nawierzchnię. Jak się okazało, motocyklem kierował 15-latek.

Do zdarzenia doszło 19 września około godziny 22:30 na ulicy Lwowskiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Tęczową.

ks

- Samochodem osobowym podróżowały dwie dorosłe osoby, natomiast motocyklem chłopiec w wieku 15 lat - informuje Paweł Motyka z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, była tam już karetka pogotowia ratunkowego, a jej załoga zajmowała się motocyklistą. Nastolatek po przebadaniu mógł pozostać na miejscu. Osobom podróżującym osobówką nic się nie stało.

- Jeden pas ruchu był zablokowany. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, odłączyliśmy akumulatory w pojazdach. Po wykonaniu czynności przez funkcjonariuszy policji, pojazdy usunięto na pobocze i pozamiatano ich rozbite części - relacjonuje Paweł Motyka.

Jak informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, obaj kierowcy, biorący udział w zdarzeniu, byli trzeźwi. - Z uwagi na wiek oraz brak uprawień do kierowania motocyklem, sprawą 15-latka zajmie się sąd rodzinny - dodaje.

fot. ilustr. Natalia Sekuła

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie