Wypadek w Starym Sączu. Nie żyją dwie młode pasażerki Forda, trzeciego pasażera zabrał śmigłowiec LPR

Droga krajowa nr 87 w Starym Sączu jest całkowicie zablokowana. Około 18:45 zderzyły się dwa samochody osobowe: Seat i Ford. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak informował około 19:35 w rozmowie z nami dyżurny PSP w Nowym Sączu, samochodami podróżowało łącznie pięć osób. Najprawdopodobniej wszystkie zostały poszkodowane. Dwie z nich były reanimowane.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że Seat jechał prawidłowo swoim pasem w kierunku Rytra. Natomiast z drugiej strony kierowca Forda wyprzedzał sznur samochodów i zderzył się czołowo z Seatem – relacjonuje w rozmowie z nami podinsp. Katarzyna Cisło z KWP w Krakowie.

Jak informuje policjantka, Fordem podróżowały cztery osoby: 22-letni kierowca, pasażer i dwie pasażerki. Kierowca i jedna z pasażerek zostali zabrani do szpitala przez karetki pogotowia, a pasażer przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety nie udało się uratować życia drugiej z pasażerek – 18-letniej dziewczyny.

Seatem kierował 57-letni mężczyzna. Początkowo nie zgłaszał żadnych obrażeń, ale w trakcie działań służb poczuł się gorzej i również trafi do szpitala.

Na miejscu jest policja, strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz z OSP Stary Sącz. Droga jest zamknięta dla ruchu. Kierowcy powinni kierować się na objazd przez centrum Starego Sącza. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

AKTUALIZACJA [godz. 21:10] W szpitalu zmarła druga z pasażerek Forda. Na razie nie wiadomo ile miała lat, ale również była to młoda kobieta.

fot. Czytelniczka

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.