Nowy Sącz: zderzenie dwóch samochodów. Jeden z nich przewoził pieniądze

Dziś około 17:20 na skrzyżowaniu ulicy Zygmuntowskiej i Podhalańskiej w Nowym Sączu zderzyły się dwa samochody: Volkswagen Caddy oraz Renault Trafic. W pierwszym z nich przewożono dużą sumę pieniędzy. Konwojenci trafili do szpitala.

wsb3

Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce, Volkswagen leżał na boku, a w środku znajdowały się dwie poszkodowane osoby. Drugim z pojazdów podróżował sam kierowca. Opuścił samochód o własnych siłach i nie skarżył na żadne dolegliwości.

Z auta, którym przewożono pieniądze, wyciekły płyny eksploatacyjne.

- Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu przy pomocy klinów schodkowych, wycięciu przedniej szyby przy użyciu pił szablastych, w celu wykonania dostępu do osób poszkodowanych oraz wydobyciu osób z pojazdu przez wycięty otwór w przedniej szybie - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Obaj konwojenci trafili pod opiekę załóg karetek pogotowia ratunkowego, a następnie zostali przewiezieni do szpitala. Wkrótce na ulicę Zygmuntowską dotarł patrol interwencyjny firmy przewożącej pieniądze.

Uszkodzonego Volkswagena postawiono na koła przy pomocy wyciągarki mechanicznej samochodu pożarniczego, a następnie przemieszczono na chodnik.

- Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu. Usunięto pozostałości po zdarzeniu na pobocze jezdni. Samochody zostały pisemnie przekazane osobom odpowiedzialnym za pojazdy. Policja oraz patrol interwencyjny pozostały na miejscu zdarzenia w oczekiwaniu na konwój zastępczy z Krakowa - informują strażacy.

Przypomnijmy, że dziś to już drugie zdarzenie drogowe w tamtej okolicy. O poprzednim pisaliśmy TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.